نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: بدبينی بيش از حد

870
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17425
    تشکـر
    2
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

بدبينی بيش از حد

با سلام خدمت دوستان عزيزم،
    ضرب المثلی که در بيشتر زبان ها وجود داره، ميگه که هميشه نيمه ی پر ليوان رو ببينيد. مشکلم رو با يک مثال توضيح ميدم. من اگه بخوام سوار هواپيما بشم (که تا حالا نشدم)، ميدونم که احتمال صانحه هوايی 0.00001 هست. يعنی به احتمال 99.99999 هيچ مشکلی پيش نمياد. خوب اينجا نميشه به دو طرف قضیه گفت نيمه!! چون مقدارشون مساوی نیست. واقعا خنده داره که کسی به احتمال خيلی ضعيف صانحه فکر کنه ولی من تنها توجهم روی همين هست و کلا به احتمال بالای سالم رسيدن حتی فکر هم نميکنم. تو تمام شرايط زندگی که احتمال ضعيفی برای يک فاجعه وجود داره من رفتار مشابهی دارم و گاهی ساعت ها با استرس زیاد بهش فک میکنم. من 24 سالمه و تا الان تو زندگیم موفق بودم. الان هم ميخوام برم خارج از کشور برای ادامه تحصيل. 6 ماه ديگه بايد برم اما از الان ساعت ها به این فکر ميکنم که 12 ساعت پرواز روی اقيانوس چقد خطرناکه!
    نميدونم آيا کسی ميتونه به من کمک کنه يا نه. چرا که جواب سؤالم رو خودم ميدونم. به دوستم گفتم الان برم به مشاور بگم ميدونم نبايد نگران باشم چون به احتمال بالا هيچی نميشه. بعد ايشون هم ميگن خب آفرين نباش! آیا مشکل من جدی هست و آیا راه حلی داره؟
    از اینکه وقت گذاشتید و خوندید واقعا ممنونم

2. کاربران زیر از *مسافر* بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17406
    تشکـر
    81
    تشکر شده 173 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : بدبينی بيش از حد: چرا ليوان کامل پر را میبینم اما حس نمیکنم؟!

سلام

نمیدوم چی بگم
    اما ب نظرم بد نیست یکم با خطر و هیجان دوست باشی
    همون بالای اقیانوس و تصور کن
    چقدر لذت بخشه وقتی سر هواپیما بلند میشه تنتو از زمین جدا میکه و حس میکنی داری یکی از قوی ترین قدرت های دنیارو (جاذبه زمین ) زیر پاهات له میکنی و توانایی پرنده هارو با عقل و هوشت صاحب شدی و ازش برای زندگی کردن استفاده میکنی .وقتی آبی آب جلو چشمات برق میزنه و خطر سقوط هر لحظه روحتو قرقلک میده .وقتی داره هواپیما میشینه ی آرامش وصف ناپذیری تو قلبت میشینه و دلت تنگ میشه برای پرواز .

میبیی ؟؟
    تو خطر هاشو دیدی اما من لذت هاشو
    پس افکارتو عوض کن تا دنیاتم عوض بشه

4. 2 کاربران زیر از ReepaaR بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بدبينی بيش از حد

نقل قول نوشته اصلی توسط *مسافر* نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزيزم،
    ضرب المثلی که در بيشتر زبان ها وجود داره، ميگه که هميشه نيمه ی پر ليوان رو ببينيد. مشکلم رو با يک مثال توضيح ميدم. من اگه بخوام سوار هواپيما بشم (که تا حالا نشدم)، ميدونم که احتمال صانحه هوايی 0.00001 هست. يعنی به احتمال 99.99999 هيچ مشکلی پيش نمياد. خوب اينجا نميشه به دو طرف قضیه گفت نيمه!! چون مقدارشون مساوی نیست. واقعا خنده داره که کسی به احتمال خيلی ضعيف صانحه فکر کنه ولی من تنها توجهم روی همين هست و کلا به احتمال بالای سالم رسيدن حتی فکر هم نميکنم. تو تمام شرايط زندگی که احتمال ضعيفی برای يک فاجعه وجود داره من رفتار مشابهی دارم و گاهی ساعت ها با استرس زیاد بهش فک میکنم. من 24 سالمه و تا الان تو زندگیم موفق بودم. الان هم ميخوام برم خارج از کشور برای ادامه تحصيل. 6 ماه ديگه بايد برم اما از الان ساعت ها به این فکر ميکنم که 12 ساعت پرواز روی اقيانوس چقد خطرناکه!
    نميدونم آيا کسی ميتونه به من کمک کنه يا نه. چرا که جواب سؤالم رو خودم ميدونم. به دوستم گفتم الان برم به مشاور بگم ميدونم نبايد نگران باشم چون به احتمال بالا هيچی نميشه. بعد ايشون هم ميگن خب آفرين نباش! آیا مشکل من جدی هست و آیا راه حلی داره؟
    از اینکه وقت گذاشتید و خوندید واقعا ممنونم

در زندگی خوشبینی و بدبینی به یک اندازه میتونن مفید باشن به همین خاطر به نیمه لیوان و یا هر چیزی تعبیر شدن

افراد خوشبین هواپیما رو ساختند ولی افراد بدبین چتر نجات رو ...

دوست عزیز شما ظرفی از شیر رو در نظر بگیر برای آلوده و فاسد کردن این ظرف چقدر الودگی لازمه ... ؟ مسلما" ربطی به اندازه نداره

شما هم ذهنتون رو به این طریق درگیر و آلوده کردید ... حالا فرقی نمیکنه روزی یک دقیقه باشه یا هر 24 ساعت

چون دایم فرکانس منفی میفرستید و همین میتونه حس و حال شمارو دگرگون کنه ...

برای میلیون‌ها نفر از مردم دنیا، سوار هواپیما شدن و پرواز کردن با آن از ترسناک‌ترین کارهایی است که آنها می‌توانند تصورش را بکنند.

براساس آخرین پژوهش‌های صورت‌گرفته ترس از پرواز‌، رتبه سوم را درمیان 10 ترس رایج در دنیا به خود اختصاص داده است

و مردم همه روزه برای غلبه بر این ترس خود در حال کوشش و مبارزه هستند. طبق آمار و ارقام پرواز کردن 29 برابر از سفر با خودرو امن‌تر است.

هزاران هزار پرواز به طور روزانه‌، به موقع و به سلامت صورت می‌گیرد، با این وجود میلیون‌ها نفر همچنان از پرواز وحشت دارند.

این مسافران راه‌حل‌هایی نظیر استفاده از داروهای آرامبخش و مسکن‌ها را برای غلبه بر ترس‌شان بر‌می‌گزینند.

این داروها باعث می‌شود مسافر در طول پرواز به خواب رفته و استرس ناشی از پرواز او هم به این شکل از بین برود.

اما راه‌های بهتری هم برای غلبه بر این ترس وجود دارد؛ روانشناسان 4 الگوی فکری را در افرادی که ترس از پرواز دارند، شناسایی و تکنیک‌هایی را برای مبارزه با آنها معرفی کرده‌اند.

قدرت انرژی منفی
    زمانی که فرد نسبت به بد بودن موقعیتی که در آن قرار گرفته است، دچار نوعی وسواس فکری می‌شود و این افکار منفی بر او غلبه می‌کند، روانشناسان معتقدند که بهترین راه برای مبارزه با این الگوی فکری، این است که به یک نکته مثبت فکر کند. مانند منظره‌ بیرون از پنجره هواپیما یا فیلمی که در مانیتور روبه‌روی‌تان در حال نمایش است؛ این نکته هر آنچه باشد افکار شما را به بیرون از موقعیتی که در آن قرار دارید هدایت و شما را آرام می‌کند.

خودت را سرزنش کن!
    زمانی که فرد بر شکست‌هایش تمرکز کرده و به آنها اجازه می‌دهد ترسش را بیش از پیش تقویت کند در این حالت فرد می‌تواند خود را حتی به دلیل ترسی که از پرواز دارد ملامت کند اما بهترین راه برای غلبه بر سرزنش خود چیست؟ به یاد خود بیاورید که همین تصمیمی که شما مبنی بر مسافرت با هواپیما گرفته‌اید در حقیقت به نوعی موفقیت و دستیابی بزرگی برای‌تان به حساب می‌آید و این نقطه آغاز یک فرآیند آهسته و پیوسته برای غلبه کامل بر این ترس است.

تسلیم نشو
    زمانی که فرد ناامیدانه احساس می‌کند هیچ تسلط و کنترلی بر شرایط و محیطی که در آن قرار گرفته ندارد‌، ذهن وی از شدت ترس‌، فلج شده و او به هیچ عنوان نمی‌تواند آرامش یابد. بهترین راه برای غلبه بر این نوع ترس این است که به یاد خود بیاورد بر موقعیتی که در آن قرار دارد تسلط دارد. شما بر نفس کشیدن خود و استفاده از تکنیک‌های آرامبخش ماهیچه‌ای، تسلط دارید و از این طریق می‌توانید بر استرس خود غلبه کنید.

منتظر فاجعه نباش
    در این حالت، ترسی که در فرد وجود دارد، باعث می‌شود که او در رابطه با بد بودن موقعیتی که در آن قرار دارد یا قرار خواهد گرفت، خیالبافی کند. افرادی که ترس از پرواز دارند می‌گویند این نوع ترس، که تصور کردن فاجعه‌ای است که از دید آمار و ارقام احتمال وقوعش تقریبا وجود ندارد، رایج‌ترین الگوی فکری ترس برای آنها به شمار می‌آید.

بهترین راه برای غلبه بر این نوع ترس این است که شخص ترس خود را بپذیرد و آن را به چالش بکشد. زمانی که بر چنین ترسی که در شما به‌وجود آمده غلبه کردید یا زمانی که در مقابل مشکلات‌تان قد علم کرده و ایستادید را به خاطر بیاورید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17425
    تشکـر
    2
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : بدبينی بيش از حد

دوستان عزيزم ممنون بابت پاسختون،
    من لالايی بلدم اما خوابم نميبره. ذهنم قبول نميکنه که واقع بين باشه، حالا خوش بينی پيشکش.
    سعی ميکنم از امروز فکرم رو کنترل کنم. همونطور که آقای فرخ عزيز فرمودند يه فکر کوچيک هم ميتونه مغز رو آلوده کنه پس بايد ازش اجتناب کرد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)